Home » Bez kategorii » Tydzień Nauki – Biologia i medycyna

Tydzień Nauki – Biologia i medycyna

Dzięki coraz szybciej rozwijającym się technologiom jesteśmy w stanie coraz częściej pomagać ludziom cierpiących na przewlekłe nieuleczalne choroby, przedłużać średnią długość życia czy poprawiać jego komfort. Ale cała technologia nie mogłaby dobrze działać bez znajomości praw opisujących funkcjonowanie organizmów. Przez wieki odkrycia kolejnych pokoleń badaczy dostarczały wiedzy o świecie przyrody.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą prezentacją, która zawiera przykłady zastosowania bioniki w medycynie oraz informacje o wybranych wielkich biologach. Link do quizu umieszczony jest na końcu prezentacji. Jako nazwę uczestnika quizu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę. Quiz jest dostępny tylko dziś do godz. 21.00.

            Powodzenia!

                                                                    Anna Wojtyła-Żydek, Renata Bernecka

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole