Home » Bez kategorii » V edycja Gminnego Konkursu Matematyczne Potyczki

V edycja Gminnego Konkursu Matematyczne Potyczki

5 maja 2022r w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Matematyczne Potyczki 2023 pod honorowym patronatem Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne oraz rywalizowali  wypełniając matematyczną instrukcję, która w tym roku była związana z nietypowym wzorem na pole wielokąta . Konkurs Matematyczne Potyczki był też okazją do zaprezentowania w środowisku lokalnym projektu Erasmus+ prowadzonego przez Szkołę Podstawową nr 2 we współpracy ze szkołami z Włoch, Estonii i Hiszpanii pod nazwą ”European Cultural Heritage out of the classrooms-E.C.H.O”

Rywalizacja drużyn okazała się zacięta, ale również sprawiła, że wszyscy świetnie się bawili. Kreatywność i świetne przygotowanie uczniów było widoczne w ich pracach. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali :

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 Wadowicach,

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Wysokiej.

Podczas finału konkursu wręczono nagrody i upominki ufundowane przez Burmistrza Wadowic, dyplomy i podziękowania dla opiekunów.

Organizatorzy serdecznie dziękują opiekunom i wszystkim uczestnikom za przybycie. Gratulują zwycięzcom i życzą dalszych sukcesów! Do zobaczenia na kolejnej edycji konkursu.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole