Home » Bez kategorii » Warsztaty prowadzone przez Towarzystwo Ficedula

Warsztaty prowadzone przez Towarzystwo Ficedula

Aby zrozumieć znaczenie pszczół trzeba wiedzieć, jak ścisłe związki łączą świat owadów zapylających ze światem roślin. Trudno sobie w ogóle wyobrazić istnienie pszczół bez roślin dostarczających im pożywienie czyli pyłek i nektar. Wiele gatunków roślin nie mogłoby istnieć bez owadów zapylających, wśród których pierwsze miejsce zajmują pszczoły miodne. Do wydania przez roślinę owoców i nasion konieczne jest dostanie się pyłku z pylników na znamię słupka. O tym i wielu innych związanych z tematem rzeczach rozmawiano dziś na warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie Ficedula. Podczas niezwykle interesujących zajęć uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, ale także obserwować za pomocą lup pszczoły, zgromadzony na nich pyłek i stworzyć klasowe domki dla owadów, które niebawem zawisną w pobliżu szkoły. Uczestnicy warsztatów otrzymali w prezencie mieszanki nasion roślin miododajnych do stworzenia własnych łąk kwiatowych w ich własnych ogródkach lub donicach na balkonach. ?⚘️??

Serdecznie dziękujmy Stowarzyszenie Ficedula za inspirujące warsztaty i zachęcamy do odwiedzenia strony organizacji.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole