Home » Bez kategorii » Wizyta Romana Ficka

Wizyta Romana Ficka

Miło nam poinformować, że wkrótce do naszej Szkoły przybędzie wspaniały Gość – pan Roman Ficek.

Uczniowie klas V- VIII będą mieli okazję posłuchać opowieści Pana Romana, jak również osobiście zadać mu pytania! Kim jest Roman Ficek? To górski długodystansowiec, marzyciel, indywidualista. Wielokrotny zwycięzca biegów górskich na ultra dystansie. Pogromca Karpat, Głównego Szlaku Beskidzkiego i Rysów. Jego lista osiągnięć jest niebywale długa, oto kilka: – ostatniego lata Główny Szlak Beskidzki (prowadzi z Wołosatego w Bieszczadach do Ustronia i liczy niespełna 520 kilometrów) pokonał w 107 godzin i 25 minut, to nowy rekord, – rok wcześniej był Łuk Karpat, 2300 km. Oczywiście biegiem. Zaczął od granicy serbsko-rumuńskiej, przez Rumunię, Węgry, Ukrainę, po Polskę, Czechy i Słowację. Czas? 39 dni i 11 godzin, – pobicie rekordu w zimowym zdobyciu Korony Gór Polski – 28 najwyższych szczytów w kraju osiągnął w 82 godziny i 50 minut, – do tego masa startów, a to na 120, a to 100 czy 90 km. – I ten ostatni, chyba najgłośniejszy wyczyn. Wbiegł na Rysy (2499 m n.p.m.) dziewięć razy, a wszystko to w ciągu doby!!! Szczegóły wizyty Pana Ficka- u wychowawców poszczególnych klas.

Marta Kubieniec

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole