Home » Bez kategorii » WYCIECZKA DO ŚWINNEJ W RAMACH PROJEKTU RPO

WYCIECZKA DO ŚWINNEJ W RAMACH PROJEKTU RPO

W ramach realizacji projektu RPO uczniowie klas 4-6 wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki w Świnnej. Podczas pobytu mogli samodzielnie wykonywać różne doświadczenia związane m.in. ze złudzeniami optycznymi, konstrukcjami brył przestrzennych, szybkim liczeniem. Wykład poświęcony był najpierw modelom matematycznym wykorzystywanym w innych naukach przyrodniczych. W dalszej części uczniowie obserwowali oraz brali udział w doświadczeniach  z ciekłym azotem, stworzyli również małą „orkiestrę” grając na rurkach PCV. Uczniowie opuszczając Centrum, długo jeszcze dyskutowali o tym, co zobaczyli i usłyszeli, a to najlepszy dowód na to, że to spotkanie się podobało i zostanie wykorzystane w dalszej edukacji.

Opiekunowie wycieczki Katarzyna Mużydło, Monika Dudek, Renata Bernecka, Dorota Nowicka.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole