Home » Bez kategorii » Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach

Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach

16 maja klasy 6a, 6b i klasa 4b wraz z wychowawczyniami i opiekunem p. J. Kozakiem uczestniczyły w wycieczce do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Tarnogórskie podziemia to obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Podczas całodniowej wycieczki uczniowie zobaczyli wyjątkową w skali świata kopalnię, w której uruchomiono pierwszą na Górnym Śląsku maszynę parową. Dzięki przewodnikowi odkryli, kim byli tarnogórscy gwarkowie, dowiedzieli się jakimi metodami wydobywali skarby natury, mogli poczuć klimat dawnej górniczej pracy i przepłynąć łodziami podziemną rzekę.

Uczniowie zobaczyli Sztolnię Czarnego Pstrąga, jedyną w Polsce wciąż działającą sztolnię odwadniającą i jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami oraz wykute w skale tajemnicze legendy.

Spacer po tarnogórskim parku oraz zakup pamiątek umiliły wszystkim uczestnikom i tak już pełen wrażeń dzień.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole