Home » Bez kategorii » Wyjazd do Włoch w ramach projektu ERASMUS+

Wyjazd do Włoch w ramach projektu ERASMUS+

Od 25 do 29.04 uczennice z 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunkami – p. Iwoną Majkowską-Kochan  – koordynatorem projektu,  oraz p. Małgorzatą Opyrchał – Żak, brały udział w  wyjeździe do Włoch w ramach projektu Erasmus+ „European Cultural Heritage out of the classrooms” – „E.C.H.O”.  To nie tylko ogromny prestiż dla szkoły, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja dla uczniów do integracji i nawiązania międzynarodowych przyjaźni. Cztery intensywne dni dziewczęta wykorzystały na poznanie swoich rówieśników z Włoch, Estonii i Hiszpanii, wspólne zabawy i konwersacje po angielsku – w oficjalnym języku projektu „European Cultural Heritage out of the classrooms” – „E.C.H.O”. Codzienne przebywanie w obcojęzycznym środowisku doskonale rozwijało umiejętności językowe i służyło nabywaniu nowych sprawności w słuchaniu, mówieniu i rozumieniu wypowiedzi, a także zmotywowało do intensywnej nauki języków obcych po powrocie do Polski. Podczas wizyty we Włoszech, oprócz doskonalenia umiejętności językowych, uczestnicy mieli okazję poznać także kulturę mieszkańców Włoch, ich tańce, tradycje i kuchnię. Całości dopełniło zwiedzanie samego San Giovanni Rotondo oraz regionu Puglii położonego na Półwyspie Gargano.  Wizyta we włoskiej szkole I.C. „Pascoli Forgione” dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole