Home » Bez kategorii » Wystawa prac uczniów SP2 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

Wystawa prac uczniów SP2 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

2 czerwca w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach. Otwarcia wystawy dokonała dyrektor Wadowickiej Biblioteki Publicznej p. Bożena Płonka wraz z p. Jerzym Kozakiem- organizatorem wystawy i opiekunem grupy i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach p. Gabriela Kwarciak, a uświetnił ją występ laureatek Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej EuroWADOwizja: Olgi Porzuczek i Weroniki Świadek oraz Zespołu Moderato pod kierunkiem p. Bogusławy Kowalczyk.To kolejna, tym razem jubileuszowa piąta wystawa twórczości plastycznej uczniów. Tym razem w wystawie udział bierze 51 uczniów, z których duża grupa to uczestnicy pozalekcyjnych zajęć dwóch kół plastycznych. Warto zaznaczyć dużą rozpiętość wiekową wystawiających swoje prace. To uczniowie w wieku od 8 do 15 lat. Ważny jest również akcent ukraiński. Wśród prezentujących swoje prace znalazły się uczennice z oddziału ukraińskiego z poruszającymi pracami odwołującymi się do sytuacji wojennej. Zdecydowana większość prac to prace w technikach malarskich. Wśród nich znalazły się również rysunki czy pastele olejne. Trzy wielkoformatowe prace odwołują się do roku Stanisława Lema. To projekty wielofunkcyjnych robotów- kolorowanki powstałe w ramach zajęć lekcyjnych, z założenia przeznaczone jako pomoc dydaktyczna do pracy w świetlicy szkolnej. Pozostałe dzieła stanowią indywidualne interpretacje tematów realizowanych na zajęciach szkolnych bądź pozalekcyjnych. Na uwagę zasługuje pomysłowość i bogata kolorystyka tych prac. Wystawę można obejrzeć w dniach 2 czerwca do 20 lipca w godzinach pracy biblioteki.W wystawie udział biorą:Dominik Bałys, Wojciech Bałys, Lena Baron, Mariia Bertsun, Amelia Brańka, Kaja Bryndza, Emilia Bzowska, Magdalena Ciepły, Grzegorz De Almeida Kasprzykowski-Kuta, Filip Dudoń, Natalia Fedorow, Alicja Gajdemska-Wagner, Antonina Godzik, Wiktor Górnisiewicz, Artur Górski, Adam Grygiel, Julia Jamróz, Franciszek Kokoszka, Julia Kolber, Alicja Kozioł, Daria Kozioł, Zofia Kozioł, Barbara Majdak, Gabriela Martyniak, Lena Migdałek, Nikola Mulka, Przemysław Nowak, Zofia Nowak, Tymoteusz Podgórczyk, Monika Podgórska, Julia Putaś, Martyna Rachwał, Oliwia Radwan, Mateusz Rajkowski, Artem Rozhko, Paulina Sarach, Nadia Spisak, Anna Sroka, Cyprian Stanaszek, Mikołaj Stanaszek, Szczurowska Pola, Błażej Tomczyszyn, Mateusz Trubaluk, Amelia Warchał, Beata Wądolny, Zuzanna Woźniak, Lena Zacharska, Piotr Zagórski, Naina Zaitseva, Wiktoria Zawiła, Sara Żmija.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole