Home » Bez kategorii » XXVIII Rajd Lotników Hell`s Angel

XXVIII Rajd Lotników Hell`s Angel

14 września 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Rajdzie Lotników Hell`s Angel zorganizowanym przez PTTK Oddział „Ziemia Wadowicka”. Celem rajdu było upamiętnienie 74. rocznicy zestrzelenia nad Zygodowicami amerykańskiego samolotu Liberator B-24 „Hell`s Angel”. Zginęło wówczas sześciu lotników a pozostałych a pięciu dostało się do niemieckiej niewoli.  Kulminacją rajdu był apel poległych przed obeliskiem poświęconym bohaterskim Amerykanom.

                                                  Zofia Hyleńska

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole