Home » Bez kategorii » Z Dwójką w świat, czyli kultura krajów anglojęzycznych na lekcjach języka angielskiego

Z Dwójką w świat, czyli kultura krajów anglojęzycznych na lekcjach języka angielskiego

Nauka języka obcego to nie tylko ciągłe „wkuwanie” nowych słówek i zasad gramatycznych, ale także poznawanie kultury, historii i obyczajów krajów posługujących się tym językiem. W tym roku szkolnym kontynuujemy zajęcia innowacyjne z języka angielskiego „Z Dwójką w świat, czyli kultura krajów anglojęzycznych na lekcjach języka angielskiego”. Zajęcia innowacyjne prowadzone są w klasach czwartych SP, raz w tygodniu. Tematyka obejmuje takie kraje, jak: Wielka Brytania, Irlandia, Stany Zjednoczone, Australia i Malta. Omawiane są także zagadnienia związane ze zwyczajami, tradycjami i świętami w krajach anglojęzycznych. Na zajęciach przedstawiane są także założenia i działania związane z prowadzonymi w szkole programami Erasmus+.

Opracowanie: Agnieszka Bogunia

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole