Osiągnięcia uczniów

 

W ramach prowadzonych zajęć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania uczniów, nauczyciele przygotowywali ich do licznych konkursów przedmiotowych, tematycznych, artystycznych, turniejów i zawodów sportowych.  Były to konkursy organizowane zarówno na szczeblu szkoły, gminy, powiatu, województwa jak i ogólnopolskie.

2019/2020

Sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach za rok szkolny 2019/2020

 

Sukcesy uczniów klas 1-3

 

Klasa 1a

I miejsce w IV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w kategorii zespół
I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Milena Witek-Kwiatkowska – 1a

 

Klasa  1b

I miejsce w IV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

Aleksandra Jarosz – wyróżnienie I stopnia w międzyszkolnym w konkursie plastycznym „Mój wodny przyjaciel” (organizowany przez Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji)

 

Klasa 3a

Wyróżnienie II stopnia dla Zofii Kozioł w konkursie plastycznym organizowanym przez Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ,,Mój wodny przyjaciel”.

Klasa 3b

Powiatowe zawody szachowe – Franciszek Palczewski – IV miejsce drużynowo.

 

 

Sukcesy uczniów klas 4-8

 

Małopolski Konkurs Języka Polskiego

Aleksandra Jopek – finalistka

Zuzanna Mrowiec – finalistka

 

Małopolski  Konkurs Języka Niemieckiego

Adrian Krukowski  – finalista

 

Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego Memory Master

Matthew Matuszyk – 8b – laureat II stopnia

Alicja Gajdemska- Wagner – 5a – laureatka III stopnia

Julia Pławny – 7b – laureatka III stopnia

Emilia Slawik – 7b – wyróżnienie 

 

Ogólnopolski konkurs „Wielka Liga Czytelników”

Natalia Wądolny – tytuł „Znakomitego czytelnika”

 

XI edycja konkursu „W hołdzie ks. Janowi Twardowskiemu” organizowanego pod Patronatem  Zarządu Powiatu Wadowickiego

wyróżnienie w kategorii literatura i wyróżnienie w kategorii plastyka – Natalia Bucka -7b

 

Gminny konkurs na najciekawszy lapbook: „Jan Paweł II – niezwykły człowiek, wielki papież, święty…”

Julita Pawlik – 6a – wyróżnienie

 

„Pocztówka z Wadowic z okazji 100. rocznicy urodzin Patrona”

Julia Jamróz – 6a – wyróżnienie


XIII edycja projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” 2019/2020 – III miejsce w rejonie Wadowice

 

Powiatowy Konkurs Artystyczny „Talent 2019”

nominacja:
Hubert Targosz 

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów 7 i 8 klasy szkoły podstawowej pod  honorowym patronatem Burmistrza.Wadowic

Julia Pławny – 7b – wyróżnienie

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

wyróżnienie:
Milena Bieniek

Julia Tatar

Fabiana Bryndza


Krakowska matematyka

Patryk Młynarczyk – zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego

 

 

Osiągnięcia sportowe:



Igrzyska Dzieci (2007 i młodsi) – powiat

Sztafetowe biegi przełajowe (miejsko-gminne):
– dziewczęta – 5 miejsce
– chłopcy – 3 miejsce

Mini piłka nożna halowa (miejsko-gminne):
– dziewczęta – 4 miejsce
– chłopcy – 2 miejsce

Szachy (powiatowe):
– drużynowo – 4 miejsce

Tenis stołowy (miejsko-gminne):
– Zofia Udała – 6 miejsce
– Łucja Udała – 9 miejsce
– Nikola Brito – 7 miejsce
-drużynowo – 2 miejsce (dziewczęta)

Piłka koszykowa (miejsko – gminne):
– chłopcy – 3 miejsce

Narciarstwo alpejskie (miejsko – gminne):
– Julia Jamróz – 3 miejsce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2006 – 2005)


Sztafetowe biegi przełajowe (miejsko-gminne):
– dziewczęta – 4 miejsce
– chłopcy – 3 miejsce

Piłka nożna halowa (miejsko-gminne):
– dziewczęta – 3 miejsce
– chłopcy – 5 miejsce

Tenis stołowy (miejsko-gminne):
– Julia Góra – 3 miejsce
– Nikola Giermańska – 6 miejsce
– drużynowo – 2 miejsce (dziewczęta)
– Kewin Ślusarz – 6 miejsce
– Raffaele Di Mella – 8 miejsce
– Rafał Pytel – 9 miejsce
– drużynowo – 3 miejsce (chłopcy)

Tenis stołowy (powiatowe):
– dziewczęta – 7 miejsce (drużynowo)
– chłopcy – 5 miejsce (drużynowo)

Pływanie (powiatowe):
– Raffaele Di Mella – 2 miejsce (styl grzbietowy 50m)

Piłka koszykowa (miejsko – gminne):
– dziewczęta – 3 miejsce
– chłopcy – 5 miejsce

Piłka siatkowa (miejsko – gminne):
– dziewczęta – 2 miejsce
– chłopcy – 1 miejsce

Piła siatkowa (powiatowe):
– chłopcy – 3 miejsce

Narciarstwo alpejskie (miejsko – gminne):
– Raffaele Di Mella – 3 miejsce

2018/2019

Sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach za rok szkolny 2018/2019

 

  1. Małopolski Konkurs Języka Angielskiego Amelia Grudniewicz z klasy 8b – FINALISTKA
  1. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur wyróżnienia:

Jamróz Julia 5a

Wądolny Natalia 6a

Jopek Aleksandra 6a

Brańka Szymon 6b

Borkowska Joanna, Spyrka Gabriela 7b

Julia Brańka  8a

  1. Gminny Konkurs Ortograficzny

Paweł Wójcicki – I miejsce

Aleksandra Jopek – II miejsce

Paweł Spyrka – I miejsce

  1. Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny „Jan Paweł II – święty z naszych stron”

literatura:

Oliwia Porzycka – 7b – I miejsce

Miłosz Madoń – III A oddziały gimnazjalne – wyróżnienie

Filip Filek 6b – wyróżnienie

Julia Wróbel – 7b – wyróżnienie

plastyka:

Julita Pawlik 5a – wyróżnienie

Joanna Paterek 6a – wyróżnienie

  1. Gminny Konkurs Matematyczne Potyczki 2019

Joanna Paterek, Szymon Brańka, Emilia Slawik – 1 miejsce

  1. Powiatowy Konkurs Artystyczny „Talent 2018”

„Talent 2018” w kategorii plastyka  – Dominika Hombesch

nominacje:

Recytacja: Magdalena Mikołajek

Teatr: Martyna Studnicka i Adrianna Frączek

Wokal: Julia Balcarczyk

  1. Ogólnopolski konkurs czytelniczy „Wielki Maraton Czytelniczy”

Natalia Wądolny – 6a – lauteatka

Patryk Młynarczyk – 5b – finalista

Dawid Baraniec – 5c – finalista

8.Wojewódzki konkurs – Krakowska Matematyka

Patryk Młynarczyk – 5b – finalista

  1. Ogólnopolski Konkurs „Olimpus”

język angielski:

Paweł Wójcicki – laureat

Dominika Widlarz – laureat

język niemiecki:

Adrian Krukowski – laureat

  1. Pozaszkolny konkurs plastyczny „Odkrywam Amerykę – Ale Meksyk”

wyróżnienie:

Emilia Bzowska

Oliwier Urbańczyk

11.Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

klasa 3a – III miejsce

Kaja Bryndza – III miejsce

12.Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Eurowadowizja”

Hubert Targosz – I miejsce w kategorii klas IV-VI

Julia Balcarczyk – II miejsce w kategorii klas VII-VIII i gim.

 

 

Osiągnięcia sportowe – ZAWODY  SPORTOWE 2018/2019 

 IGRZYSKA  DZIECI – rocznik 2006 – 2008

 

  1. Mini piłka siatkowa – chłopcy (miejsko- gminne): I miejsce
  2. Mini piłka siatkowa – chłopcy (powiatowe): II miejsce
  3. Mini piłka siatkowa – dziewczęta (miejsko-gminne): IV miejsce
  4. Mini piłka ręczna – dziewczęta (miejsko – gminne ): V miejsce
  5. Mini halowa piłka nożna- dziewczęta (miejsko-gminne): III miejsce
  6. Mini halowa piłka nożna – chłopcy (miejsko – gminne): V miejsce
  7. Sztafetowe biegi przełajowe – dziewczęta (miejsko – gminne): IV miejsce
  8. Sztafetowe biegi przełajowe – chłopcy (miejsko – gminne): III miejsce
  9. Czwórbój LA – dziewczęta (miejsko – gminne): V miejsce
  10. Czwórbój LA – chłopcy (miejsko – gminne) : IV miejsce
  11. Mini piłka nożna „ORLIK”- dziewczęta(miejsko – gminne): III miejsce
  12. Mini piłka nożna „ORLIK”- chłopcy (miejsko – gminne): VI miejsce
  13. Szachy – dziewczęta + chłopcy (powiatowe): IV miejsce drużynowo
  14. XVII Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Wadowic – chłopcy:

II miejsce Hubert Spisak (klasyczny 50m)

  1. Zawody powiatowe w pływaniu – chłopcy: II miejsce drużynowo
  2. Zawody powiatowe w pływaniu indywidualne – chłopcy: III miejsce Oliwier Martyniak (dowolny)
  3. Mistrzostwa Szkół  Ziemi  Wadowickiej w piłce siatkowej – dziewczęta: I miejsce

IGRZYSKA  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ – rocznik 2003 – 2005

 

  1. Piłka siatkowa –dziewczęta (miejsko – gminne): I miejsce
  2. Piłka siatkowa –dziewczęta (powiatowe): II miejsce
  3. Piłka siatkowa –chłopcy (miejsko – gminne): I miejsce
  4. Piłka siatkowa –chłopcy (powiatowe): II miejsce
  5. Piłka ręczna –dziewczęta (miejsko – gminne): II miejsce
  6. Piłka ręczna –chłopcy (miejsko – gminne): III miejsce
  7. Piłka nożna halowa –dziewczęta (miejsko – gminne): I miejsce
  8. Piłka nożna halowa – dziewczęta (powiatowe): II miejsce
  9. Piłka nożna halowa –chłopcy (miejsko – gminne): III miejsce
  10. Piłka koszykowa –dziewczęta (miejsko – gminne): III miejsce
  11. Piłka koszykowa –chłopcy (miejsko – gminne): III miejsce
  12. Sztafetowe biegi przełajowe –dziewczęta (miejsko – gminne): IV miejsce
  13. Sztafetowe biegi przełajowe – chłopcy (miejsko-gminne): III miejsce
  14. Piłka nożna „ORLIK”- dziewczęta(miejsko – gminne): II miejsce
  15. Piłka nożna „ORLIK”- chłopcy (miejsko-gminne): V miejsce
  16. Badminton – dziewczęta (powiatowe): II miejsce
  17. Badminton – chłopcy (powiatowe): III miejsce
  18. Zawody BRD – chłopcy (miejsko-gminne): II miejsce
  19. Tenis stołowy – dziewczęta (miejsko – gminne): II miejsce drużynowo
  20. Tenis stołowy – dziewczęta (miejsko – gminne): III miejsce Klara Ścieszka

VI miejsce Karolina Kręcioch

  1. Tenis stołowy – chłopcy (miejsko – gminne): VI miejsce Kacper Ścieszka
  2. Siatkówka plażowa – dziewczęta (powiatowe): I i  III  miejsce
  3. Siatkówka plażowa – dziewczęta (półfinał wojewódzki): III miejsce
  4. Siatkówka plażowa – dziewczęta (finał małopolski): VI miejsce
  5. Siatkówka plażowa – chłopcy (powiatowe): III i  IV  miejsce
  6. XVII Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Wadowic -dziewczęta:
  • III miejsce – Martyna Zemła (klasyczny 50m)
  • III miejsce – Martyna Zemła (grzbietowy 50m)
  • II miejsce – Emilia Brózda  (grzbietowy 50m)
  • II miejsce – Emilia Brózda (dowolny 50m)
  • III miejsce – Emilia Brózda (dowolny 50m)
  1. XVII Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Wadowic – chłopcy :
  • I miejsce – Maksymilian Bąk (dowolny 50m)
  • I miejsce – Maksymilian Bąk (grzbietowy 50m)
  • I miejsce – Maksymilian Bąk (dowolny 100m)
  • II miejsce – Samuel Łączniak (klasyczny 50m)
  • III miejsce – Samuel Łączniak (dowolny 50m)
  • III miejsce – Samuel Łączniak (klasyczny 100m)

             – w kategorii gimnazjum:  II miejsce

  1. Zawody Powiatowe w pływaniu – dziewczęta: I miejsce drużynowo
  2. Zawody Powiatowe w pływaniu – chłopcy: I miejsce drużynowo
  3. Zawody Powiatowe w pływaniu indywidualne – dziewczęta:
  • II miejsce – Żaneta Paczyńska (motylkowy)
  • I miejsce – Emilia Brózda (klasyczny)
  • III miejsce – Julia Kręcioch (dowolny)
  1. Zawody Powiatowe w pływaniu indywidualne – chłopcy:
  • I miejsce – Maksymilian Bąk (motylkowy)
  • III miejsce – Samuel Łączniak (klasyczny)
  1. Turniej o Puchar Krzysztofa Ignaczaka – chłopcy: I i III miejsce
  2. Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w piłce siatkowej – dziewczęta: III miejsce
  3. Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w piłce siatkowej – chłopcy: II miejsce
  4. Memoriał Józefa Zemana w piłce siatkowej – chłopcy: II miejsce

2017/2018

Sukcesy naukowe i artystyczne:

  • Małopolski Konkurs „ Baltie2017” etap rejonowy: Jakub Dyrcz,  Karol Kowalewski
  • Międzynarodowy Konkurs programistyczny „ CHRISTMANS” 3 miejsce Karol Kręcioch
  •  Międzynarodowy Konkurs Programistyczny „Baltie 2017” finalista Karol Kręcioch
  •  IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Olimpusek”- Fabiana Bryndza
  •  Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” – Fabiana Bryndza, Filip   Borkowski, Aleksandra Jopek,
  •  Finalistka etapu wojewódzkiego Małopolskie Dyktando Niepodległościowe – Julia Brańka,
  •  Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” – Patryk Młynarczyk
  • I miejsce klasa III b – I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Choczni.
  •  Międzyszkolny Konkurs „W afrykańskiej wiosce” – II miejsce Monika Podgórska, III miejsce Nikola Radwan
  • Konkurs „Mały świadek miłosierdzia” – wyróżnienie: Oliwia Frączek
  • Gminne zawody narciarskie – IV miejsce Gabriela Martyniak
  •  Powiatowy Konkurs Artystyczny „Talenty 2016” – nominacja Bartłomiej Pławny, Hubert Targosz, Nadia Mezher, Adrianna Frączek, Zofia Gugulska,
  • Udział w Finale Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek Będzin –Hubert Targosz,
  • I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – Targosz Hubert,
  • I miejsce w I Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Eurowadowizja” – Hubert Targosz,
  • I miejsce w „Walentynkowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej” w Radoczy
  • II miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek –Natalia Kłaput,
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek – Zespół „Moderato”
  • II miejsce w Regionalnym Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni „Baśniowy Rejs”- Bartłomiej Pławny
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym: Julita Pawlik, Łucja Udała, Marcel Kołodziej, Bartłomiej Pławny.
  • Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Świetlik” – wyróżnienie Julia Brańka.
  •  Laureat Małopolskiego Konkursu Matematycznego – Filip Jopek
  •  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”- Filip Jopek wynik bardzo dobry
  • Wyróżnienie Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”- Bartłomiej Kowalewski i  Martyna Mrowiec
  • II miejsce w powiatowym konkursie „Matmax” dla drużyny : Filip Jopek, Mikołaj Pacek, Marek Matlak.
  • Ogólnopolski Konkurs z Fizyki „ Lwiątko 2017” – Filip Jopek i Bartłomiej Kowalewski  otrzymali tytuł „Taon”
  • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Olimpus” – Dominika Widlarz
  • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Olimpus” – Paweł Wójcicki
  • Finalistka IV Gminnym Konkursie Języka Angielskiego – Dominika Widlarz
  • II miejsce w IV Gminnym Konkursie Języka Angielskiego – Julia Guzdek
  • Laureat Dyktanda Niepodległościowego –Paweł Wójcicki
  • Mistrz Ortografii –Paweł Wójcicki
  • Laureat Etapu Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i   dzieje…” – Dawid Chołociński
  • Finaliści Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci” – Anna Gwiżdż, Mikołaj Banaś
  • Finalista Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej –Bartosz Góra,
  • Konkurs tematyczny kuratoryjny” OD ALGORYTMU DO PROGRAMU” etap rejonowy:   Adam Dubel, Filip Jopek, Daria Szatan
  • Creative Baltie 2016 – Międzynarodowy Konkurs Programistyczny – 6 miejsce Filip Jopek
  • Baltie 2017- finał międzynarodowy -17 miejsce Filip Jopek (9 miejsce w Małopolsce),
  • Powiatowy Konkurs Artystyczny „Talenty 2016” – talent Martyna Mrowiec
  • Powiatowy Konkurs Artystyczny „Talenty 2016” – nominacja Julia Balcarczyk (teatr), Zuzanna Łomzik  (Plastyka),
  • Wyróżnienie w „Walentynkowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej” – Julia Balcarczyk,
  • I miejsce w I Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Eurowadowizja” – Julia Balcarczyk

Sukcesy sportowe:

  • III miejsce dziewcząt – halowa piłka nożna,
  • III miejsce chłopcy – halowa piłka nożna,
  • Zawody powiatowe w pływaniu:

I miejsce drużynowo chłopcy

II miejsce drużynowo dziewczynki

       Indywidualnie:

I miejsce Jakub Gołuchowski (motylek),

II miejsce Kacper Ścieszka ( klasyczny),

III miejsce Zofia Cybulska ( klasyczny).

  • II miejsce w gminie – piłka siatkowa dziewczynek.
  • II miejsce w gminie – piłka nożna chłopców.
  • Puchar Burmistrza w pływaniu ( III miejsce sztafeta dziewcząt),
  • III miejsce w gminie – piłka ręczna dziewcząt,
  • II miejsce w gminie – piłka nożna dziewcząt,
  • I miejsce dziewcząt w turnieju piłki siatkowej „O puchar Krzysztofa Ignaczaka”,
  • I miejsce w turnieju MKS Skawa – turniej trójek dziewcząt,
  • I i II miejsce w turnieju piłki siatkowej organizowanej przez SP 1.
  • Drużynowe biegi przełajowe: I miejsce dziewczęta, II miejsce chłopcy.
  • I miejsce w Międzyszkolnych Mini Igrzyskach klas III w konkurencji indywidualnej – Patryk Góra
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym Klas Trzecich – Jacek Łukasz
  • III miejsce w Międzyszkolnych Mini Igrzyskach klas III w konkurencji indywidualnej – Jakub Skowron.
  • III miejsce w Międzyszkolnych Mini Igrzyskach klas III w konkurencji indywidualnej – Paulina Pasternak
  • II miejsce w Międzyszkolnych Mini Igrzyskach klas III organizowanych przez Towarzystwo Sportowe „Sokół”- klasa III b
  • I miejsce w  gminie – halowa piłka nożna dziewcząt, IV miejsce w powiecie wadowickim,
  • Badminton:

I miejsce dziewcząt w powiecie, IV miejsce w Małopolsce,

I miejsce chłopców w powiecie, VII miejsce w Małopolsce,

  • Tenis stołowy:

II miejsce w gminie drużynowo dziewcząt -w tenisie stołowym,

III miejsce w gminie drużynowo chłopców – w tenisie stołowym,

III miejsce w mistrzostwach Małopolski zachodniej – Gabriela Warmuz

  • Koszykówka:

III miejsce dziewczęta,

III miejsce chłopcy,

  • Pływanie:

I miejsce drużyna chłopców na zawodach powiatowych,

I miejsce drużynowo dla szkoły w zawodach „ O puchar Burmistrza Wadowic”,

Indywidualnie:

Emilia Brózda – I miejsce w stylu dowolnym na 50m, I miejsce w stylu dowolnym na 100 m, I miejsce w stylu grzbietowym,

Maksymilian Bąk – I miejsce w stylu dowolnym na 50m, I miejsce w grzbiecie na 50m,

II miejsce sztafeta chłopców.

  • Zawody narciarskie:

II miejsce – Emilia Banaś,

III miejsce – Dominika Hombesch.

  • Piłka nożna:

I miejsce dziewczęta,

II miejsce chłopcy.

  • Piłka siatkowa chłopcy:

I miejsce – „Turniej Ziemi Wadowickiej”,

I miejsce – „ Memoriał Józefa Zemana”,

I miejsce – „ O puchar Krzysztofa Ignaczaka”,

I miejsce w gminie,

II miejsce w powiecie,

I miejsce w powiecie w siatkówce plażowej,

III miejsce w Małopolsce w siatkówce plażowej.

  • Piłka siatkowa dziewcząt:

I miejsce w gminie,

II miejsce w powiecie,

II miejsce w powiecie w piłce plażowej ,

I miejsce w „Turnieju szkół ziemi wadowickiej”.

  • Drużynowe biegi przełajowe:

I miejsce dziewcząt w gminie,

IV miejsce w powiecie,

I miejsce indywidualnie – Emilia Góral,

  • Bieg wadowicki:

I miejsce – Mikołaj Banaś,

III miejsce – Zuzanna Góra

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Facebook