W sobotni słoneczny dzień uczniowie klas I-III udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego, w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w Gminie Wadowice”. Czas spędzony w przepięknym malowniczym miejscu był okazją do odkrycia uroków polskiej przyrody oraz poznania historii tego miejsca. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała legendy o Parku, podczas gdy wszyscy uczestnicy wycieczki brali aktywny udział w „Wyprawie Odkrywców”. Zabawa ta polegała na odkrywaniu pozostałości po zamieszkujących kiedyś to terytorium organizmach żywych oraz poszukiwaniu oznak jesieni. Efektem wyprawy są własnoręcznie wykonane pamiątkowe obrazki, które dzieci tworzyły z samodzielnie zebranych darów natury. Był to niezapomniany czas, z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!

Ps. Podziękowania dla Naszych Wspaniałych Opiekunów. Zapraszamy na fotorelację!

Jadwiga Pacut