Home » Bez kategorii » Odkrywamy tajemnice Krakowa

Odkrywamy tajemnice Krakowa

Po latach przerwy spowodowanej pandemią wróciliśmy do organizacji wycieczek tematycznych z cyklu „Odkrywamy tajemnice Krakowa”. Są to wyjazdy dla chętnych uczniów, zainteresowanych poznawaniem uroków turystycznych, ciekawostek historycznych i legend o stolicy Małopolski. Za cel pierwszej wycieczki uczniów z kl. 5b, 6a, 6b i 7a obraliśmy symbol Królewskiego Miasta – Wawel. Zobaczyliśmy imponująca Katedrę, fortyfikacje, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Smoczą Jamę i renesansowy dziedziniec. W trakcie spaceru po Starym Mieście odwiedziliśmy Rynek, Sukiennice oraz Collegium Maius, gdzie poznaliśmy historię pierwszej studentki Akademii Krakowskiej – Nawojki. W trakcie wycieczki każdy z uczestników dotknął serca Dzwonu Zygmunta i pomyślał swoje życzenie. Teraz czekamy na ich spełnienie ?

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole