Home » Bez kategorii » Rozstrzygnięcie konkursu „European Easter symbols”

Rozstrzygnięcie konkursu „European Easter symbols”

W marcu odbył się w szkole konkurs plastyczno – językowy dla uczniów klas 0-3 „European Easter symbols” – „Wielkanocne symbole w Europie”

?

Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu w formacie A4 przedstawiającego symbole wielkanocne z wybranego kraju/krajów podpisane po angielsku. Minimalna ilość symboli przedstawionych na plakacie – 3 symbole.

Każdy uczeń, który przygotował plakat otrzymał ocenę celującą z języka angielskiego w bieżącym ocenianiu, a prace wyróżniające się estetyką wykonania zostały nagrodzone.

Konkurs ma na celu motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz poznawania ciekawostek kulturoznawczych dotyczących tradycji Świąt Wielkanocnych w Europie.

Prace zgłoszone do konkursu (35) zostaną pokazane w formie prezentacji na międzynarodowym spotkaniu uczniów online w projekcie Erasmus+ poświęconym tradycjom świątecznym.

Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas uroczystości szkolnej – najbliższy apel.

Anna Sordyl 2b

Oliwia Tomczyszyn 1a