Home » Bez kategorii » Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

W ramach współpracy z Uniwersytetem Śląskim i realizując podpisane w minionym tygodniu trójstronne porozumienie pomiędzy UŚ w Katowicach, UM w Wadowicach i naszą szkołą 11 grudnia wczesnym rankiem klasy 6a, 6b, 7a i 7b wyruszyły do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach na Śląski Festiwal Nauki. Dwadzieścia scen i ponad tysiąc aktywności, w których przygotowanie zaangażowało się dwa tysiące naukowców i popularyzatorów nauki z różnych krajów – to właśnie ŚFN! Dla nas to były intensywne godziny poświęcone zdobywaniu wiedzy w zupełnie inny sposób – poprzez warsztaty, pokazy, rozmowy… Zdecydowanie największy zachwyt wzbudziły magiczne pokazy fizyków z Uniwersytetu Lund (Szwecja) – lasery, dym, ogień i dźwięk tworzące elektryzującą mieszankę.

Zapraszamy do galerii!