Home » Bez kategorii » Apel świąteczny

Apel świąteczny

„Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew – Alleluja – oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta – WIELKANOC” ??????

Tymi słowami rozpoczęliśmy 5 kwietnia apel wielkanocny w naszej szkole. Uczniowie z klasy 7a wraz z wychowawcą przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym w pierwszej części pochylili się nad znaczeniem krzyża w naszym życiu, natomiast w drugiej wyjaśniali pochodzenie i znaczenie zwyczajów wielkanocnych.

Po przedstawieniu reprezentacja Samorządu Uczniowskiego obdarowała swoich pedagogów i pracowników szkoły świątecznymi upominkami. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne ?

Na zakończenie apelu rozdano uczniom nagrody z przeprowadzonych konkursów:

1) konkurs „Wiedzy o krajach anglojęzycznych” dla kl. 7-8, „The UK quiz” dla klas 4-6 i „European Easter symbols” dla klas 1-3 – organizowany przez Zespół Języków Obcych,

2) szkolny konkurs fotograficzny.

Niech zbliżające się Święta Wielkanocne będą dla Was czasem spędzonym wśród ludzi Wam bliskich i życzliwych ? niech upłyną w pokoju i wytchnienia od pracy i trosk, w pogodzie ducha i radości, niech zaowocują równie radosnym i pełnym optymizmu powrotem do pracy i nauki ?

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby Zmartwychwstały Chrystus udzielił Wam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Oby przemienił serca zatwardziałe, nieczułe na ludzką krzywdę, pałające zazdrością, a wlał w nie ogrom życzliwości, która będzie promieniować na innych. Życzymy pokoju w rodzinie, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień ?????