Home » Bez kategorii » Apele porządkowo-wychowawcze 

Apele porządkowo-wychowawcze 

Apele porządkowo-wychowawcze:
„Bezpieczny internet”
„Negatywny wpływ hałasu na samopoczucie i zdrowie człowieka”

W piątek w naszej szkole odbyły się apele porządkowo – wychowawcze celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie z klasy 7b wraz z wychowawczynią przedstawili najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego użytkowania komputerów.
Dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z klas gimnazjalnych dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie można uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa, a także przyswoili zasady kulturalnego zachowania w Internecie.
Poprzez wypunktowanie zagrożeń uczniowie wzbogacili świadomość swoich koleżanek i kolegów, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie.

W drugiej części apelu w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, uczniowie z klasy 5b, Mateusz Bałys i Szymon Brańka, zapoznali wszystkich uczestników z negatywnym wpływem hałasu na samopoczucie i zdrowie człowieka. Za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawili:
– budowę narządu słuchu i wpływu hałasu na jego funkcjonowanie,
– wymienili źródła hałasu,
– zróżnicowali dźwięki przyjemne i nieprzyjemne dla ludzkiego ucha,
– porównali natężenie różnych dźwięków,
– a także przedstawili, jakie zachowania są alternatywą dla hałasu.
Mamy nadzieję, iż po tej krótkiej i pouczającej prezentacji uczniowie zaczną bardziej zwracać uwagę na natężenie hałasu podczas przerw szkolnych.

Opracowanie: Agnieszka Bogunia

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole