Home » Bez kategorii » Bieg Erasmusa

Bieg Erasmusa

Bieg Erasmusa, rozgrywający się w całej Polsce w dniu 24 września 2021 roku, ruszył w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach o godzinie 13.10. W wydarzeniu, którego głównym celem jest promowanie unijnego programu na rzecz edukacji, wzięła udział czteroosobowa drużyna chłopców z klasy sportowej 8c w składzie: Mikołaj Bieniek, Maksymilian Błachowski, Patryk Góra i Artur Górski oraz zawodnicy rezerwowi: Alan Błachowski i Mateusz Gocał. Zadaniem drużyny było przebiegnięcie w czasie 60 minut jak najdłuższego dystansu w biegu sztafetowym. Dzięki wspólnemu wysiłkowi drużyny zawodnicy imponująco pokonali 11 kilometrów (!) i tym samym dołączyli do drużyn startujących w całym kraju pod hasłem „Razem bijemy rekord Polski”! Okolicznościowe medale wręczyła zawodnikom p. dyr. Gabriela Kwarciak, a gratulacje złożyli szkolni organizatorzy biegu – p. Iwona Majkowska – Kochan i p. Mariusz Gądor. Bieg ozdobiły dekoracje wykonane przez p. Jerzego Kozaka. Impreza została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach, ponieważ ta placówka jest beneficjentem dwóch projektów Erasmus+, w ramach których odbywają się zagraniczne szkolenia nauczycieli w oraz międzynarodowa współpraca uczniów.