Home » Bez kategorii » Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie w ramach projektu RPO

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie w ramach projektu RPO

W sobotę 9 grudnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w wycieczce naukowej w ramach projektu RPO. Uczniowie odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie obejrzeli wystawę „P jak Paradoks – opowieść o Fiacie 125P”. Następnie zobaczyli techniczną wystawę interaktywną, gdzie poprzez doświadczenia zapoznali się z żyroskopem, rozłożeniem masy przez przekładnie, kieratem, poznali własności koła, zasadę podobieństw figur w skali. Finałem wystawy było wspólne budowanie zamku z brył przestrzennych w dużych rozmiarach. Z pojęciem gęstości zapoznali się dzięki uczestniczeniu w warsztatach, gdzie poprzez doświadczenia wykonane własnoręcznie badali i porównywali gęstość różnych substancji.
Monika Dudek, Katarzyna Mużydło

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole