Home » Bez kategorii » Niezwykły gość w bibliotece szkolnej

Niezwykły gość w bibliotece szkolnej

20 marca zawitał do naszej biblioteki niezwykły gość – Pani Teresa Kozłowska.

Pani Teresa to autorka zbeletryzowanej biografii brata papieża Jana Pawła II „Starszy brat. Opowieść o życiu Edmunda Wojtyły” , sfabularyzowanej powieści o dzieciństwie i wczesnej młodości Karola Wojtyły „Tu wszystko się zaczęło”   oraz wierszowanej opowieści dla dzieci „Przygody gromadki z małej leśnej chatki”.

Pani Kozłowska pracowała także długie lata jako przewodnik w  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Prywatnie jest Mamą naszych absolwentów : Radosława I Przemysława.

Podczas spotkania autorskiego dzieci z klas młodszych mogły wysłuchać fragmentów powieści pt. “Przygody gromadki z małej wiejskiej chatki”, były też zagadki, przepiękne ilustracje książek i oczywiście anegdoty . Nasza Pisarka przybliżyła dzieciom ciekawe miejsca we Włoszech- np. Watykan, bo prywatnie fascynują Ją podróże.

Starsi uczniowie poznali nieznane fakty z życia rodziny Wojtyłów, podziwiali fotografie dawnych Wadowic.

Spotkanie autorskie było niezwykle ciekawe, otrzymaliśmy egzemplarze książek z autografem, które wzbogacą nasz szkolny księgozbiór.

Dwie godziny  z Panią Teresą minęły bardzo szybko , serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Renata Piotrowska