Home » Bez kategorii » Spotkanie metodyczne w ramach Projektu „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”

Spotkanie metodyczne w ramach Projektu „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”

Na spotkaniu metodycznym pedagogów z Gminy Wadowice, które odbyło się 22.03. 2018 r. w ZS w Jaroszowicach, nauczycielki języków obcych z naszej szkoły zaprezentowały rozwiązania dydaktyczne poznane podczas kursów „Teachers’ Refresher Course in Language and Methodology” Irlandii. Spotkanie było formą upowszechniania rezultatów Projektu „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”. Panie podzieliły się swoim doświadczeniem z trzydziestoma nauczycielami różnych przedmiotów, przy szczególnym zwróceniu uwagi na ciekawe metody nauczania języka angielskiego i niemieckiego:
– p. Iwona Majkowska – Kochan – kształcenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz treningu ortograficznego przy pomocy narzędzia multimedialnego lyricstraing,
– p. Małgorzata Nogala – uatrakcyjnienie lekcji i sposób sprawdzenia wiedzy z użyciem aplikacji Kahoot dostępnej na telefonach komórkowych,
– p. Agnieszka Bogunia – doskonalenie świadomości językowej uczniów i poszerzanie zasobu słownictwa czynnego przy użyciu gier „Bananagrams” i „Boggle”.
Prezentacjom przysłuchiwał się m.in. p. Paweł Supron, uczestnik kursu wWielkiej Brytanii.

Koordynator placówki: Iwona Majkowska – Kochan