Home » Bez kategorii » Wycieczka kl 4,5,6 do Babiogórskiego Parku Narodowego z RPO

Wycieczka kl 4,5,6 do Babiogórskiego Parku Narodowego z RPO

W dniu 25 listopada 2017 r. uczniowie klas 4-6, w ramach zajęć przyrodniczych realizowanych z projektu „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice”, uczestniczyli w wycieczce do Babiogórskiego Parku Narodowego. W czasie wycieczki uczniowie brali udział w zajęciach terenowych „Odkrywamy Królową Beskidów”, podczas których zapoznali się z charakterem terenu Babiej Góry. Oprócz tego uczyli się rozpoznawać gatunki drzew iglastych, na podstawie charakterystycznych cech igieł i szyszek, oraz gatunki zwierząt. Druga część zajęć miała miejsce w budynku Parku Narodowego, były to warsztaty edukacyjne „Cztery Pory Roku”. Uczestnicy wycieczki rozpoznawali gatunki zwierząt i roślin charakterystyczne dla okolic Babiej Góry. Oglądali zdjęcia zrobione w parku podczas różnych pór roku, rozpoznawali głosy zwierząt. Jedna z grup w czasie zajęć poznała zasady gospodarowania w parku. Uczniowie stworzyli schemat zależności między człowiekiem a roślinami i zwierzętami na terenie Parku. Doszli do wniosku, że chcąc chronić przyrodę, trzeba podjąć wiele przemyślanych działań. Po zajęciach udaliśmy się na pyszny obiad, a następnie w drogę powrotną do Wadowic. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z mile spędzonego czasu i nowo zdobytej wiedzy.

Anna Wojtyła-Żydek

Teresa Malczyk

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole