Home » Bez kategorii » ANDRZEJKI

ANDRZEJKI

Lanie wosku ??Polega na laniu wosku ze stopionej świecy, najczęściej przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Powstały z niego kształt ma się ułożyć w pierwszą literę imienia przyszłego męża. Obieranie jabłka ?Należy obrać lewą ręką jabłko tak, by obierzyna była jak najdłuższa. Następnie również lewą ręką trzeba przerzucić obierkę z jabłka przez lewe ramię za siebie. Z kształtu, w jaki układała się skórka z jabłka, odczytuje się pierwszą literę imienia przyszłego męża.

Układanie butów ??????To jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Zdejmuje się po jednym bucie z nogi i ustawia się je jeden za drugim w stronę progu. Właścicielka buta, który znajdzie się na progu, pierwsza wyjdzie za mąż.

Wiele ciekawych propozycji wróżb i zabaw andrzejkowych znajdziecie też na stronach internetowych. My polecamy stronę https://miastodzieci.pl/, gdzie m.in. znajdziecie „18 pomysłów na andrzejkowe wróżby”.

DOBREJ ZABAWY

Opracowanie: Alina Banaś