Home » Bez kategorii » Pozdrowienia z różnych stron świata

Pozdrowienia z różnych stron świata

Postcrossing to wspaniały sposób na naukę języka angielskiego, a także poznanie ciekawostek o najbardziej odległych zakątkach świata. Uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2 z klas 4a i  6a we współpracy ze Spółdzielnią Uczniowską „Raz, dwa, trzy” rozsyłają kartki pocztowe z pozdrowieniami z Wadowic oraz informacją, że celem korespondencji jest praktyczne zastosowanie języka angielskiego. Kolejna partia pocztówek trafi do adresatów w Bułgarii, Rosji,  Turcji i Belgii. 

Najprzyjemniejszy moment zabawy to chwila, w której docierają do szkoły pozdrowienia od nadawców. Dotychczas dotarły wiadomości z Hong Kongu, Holandii oraz dwie kartki z Niemiec. Jedna z nich prezentowała krajobraz szwedzki, gdyż została zakupiona w czasie rodzinnej wyprawy na północ Europy. Nadawcy wiedzą, że uczniowie chcą poznać ich kraje, dlatego też zamieszczają w korespondencji ciekawe fakty np. informację, iż w Holandii jest 17 milionów ludzi, za to dużo więcej rowerów; Berlin to miasto niegdyś podzielone murem; a w Hong Kongu używa się języka kantońskiego. 

Co ciekawe, platforma umożliwiająca wymianę adresów pokazuje mapę świata i położenie geograficzne nadawcy i odbiorcy, a także oblicza dzielący ich dystans. Uczniowie mogą więc uświadomić sobie położenie poszczególnych państw względem siebie, wiedząc, że kartka z Hong Kongu przebyła prawie osiem i pół tysiąca kilometrów!
 
Opiekun projektu: Iwona Majkowska – Kochan
Współpraca: Renata Bernecka (opiekun Spółdzielni Uczniowskiej)  

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole