Home » Bez kategorii » Projekt czytelniczy „Nasza wielka włoska przygoda”

Projekt czytelniczy „Nasza wielka włoska przygoda”

Uczniowie  klasy 7b zrealizowali  projekt czytelniczy w ramach NPRCz na lekcjach języka polskiego oraz na godzinie z wychowawcą  zatytułowany “Nasza wielka włoska przygoda”.

Aby utrwalić treść książki  pt.”Quo Vadis” uczniowie przygotowali “lektury w pudełku”. Wykazali się bardzo dobrą  znajomością powieści i kreatywnością.

Następnie  dzieci wykonały  prezentacje poświęcone  współczesnej włoskiej kuchni, dotyczyły one  dawnych i dzisiejszych przepisów kulinarnych .

Calzone, lazania, pizza to znane i popularne dania nie tylko wśród Włochów ale na całym świecie. Arbiter elegancji Gajusz Petroniusz z pewnością byłby nimi zachwycony!

Wykorzystane zostały książki z naszej biblioteki: “Quo Vadis”, “Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu”.

Zabawy było mnóstwo, okazało się, że czytanie i praca z książką mogą być fascynującą przygodą.

Monika Dudek, Renata Piotrowska