Home » Bez kategorii » Tydzień Nowych Technologii UŚ

Tydzień Nowych Technologii UŚ

W ramach trójstronnego porozumienia podpisanego 5 grudnia minionego roku pomiędzy Urzędem Miasta Wadowice, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i naszą szkołą wybrani uczniowie wzięli dzisiaj udział w warsztatach „Budżet domowy – dlaczego rodzice mówią: „Jak dorośniesz to zrozumiesz”? na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej (naszym zadaniem było zarządzanie domowym budżetem w wirtualnym mieszkaniu z wykorzystaniem gogli VR) oraz w wystawie ACCELERATING SCIENCE na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego, która przeniosła uczestników w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych (godnym uwagi jest fakt, że naszym przewodnikiem był wybitny uczony w dziedzinie fizyki, ceniony nauczyciel akademicki i organizator badań naukowych, promotor młodej kadry profesor Jan Kisiel). Inicjatywy te odbywały się w ramach Tygodnia Nowych Technologii Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

Opiekunowie: Gabriela Sadzikowska, Małgorzata Opyrchał – Żak