Home » Bez kategorii » Wycieczka do „Bacówki u Harnasia”

Wycieczka do „Bacówki u Harnasia”

2 czerwca klasa 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do „Bacówki u Harnasia” w Marcówce. Jest to zagroda edukacyjna, położona na skraju lasu, z której roztacza się cudowny widok na Babią Górę. To właśnie tu dzieci wysłuchały legendy o tym, jak powstała Babia Góra, a także wcieliły się w role bohaterów tej pięknej legendy. Podczas pobytu klas 1a i 1b w bacówce, gospodarz rozpalił ognisko, a dzieci usiadły wokół na drewnianych ławkach. Gospodarz opowiadał im o produkcji sera, ale też pokazywał, jak wyrabia się klasyczny oscypek. Na końcu każdy mógł wsadzić ser do drewnianych foremek. W „Zbójnickiej chacie” gospodyni przygotowała ciasto, które dzieci wałkowały i gotowe rzucały na blachę tradycyjnego pieca kaflowego. Placki były naprawdę pyszne!W „Bacówce U Harnasia” dzieci zobaczyły także kuźnię i mieszczący się obok niej staw. Było to miejsce niezwykle malownicze, z uroczym mostkiem. Tu gospodarz pokazał dzieciom różne płazy, a także opowiadał ciekawostki z nimi związane. Największą atrakcją wycieczki okazały się zwierzęta zamieszkujące w zagrodzie: barany oraz kurczęta, które od razu skradły serca dzieci.

Joanna Wojnowska 1a

Gabriela Kwarciak 1b

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole